| Sebastian_Ionut_1950 a întrebat:

am și eu un Mercedes w203 din 2004 și am faruri cu lupa vreau și eu un site de pe care sa cumpa sticla Pt faruri doar sticla, dar sa fie sticla clară Pt far cu lupa nu sticla obișnuita!

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Cauta oameni ce dezmembreaza Mercedes, pe Facebook ar trebui sa gasesti sub numele de 'dezmembrari mercedes', ai sanse sa gasesti ce-ti trebuie la un pret mai mic.
Un site ar fi epiesa.ro
https://www.epiesa.ro/......ategorii/, ai toate categoriile, gasesti aproape orice.

| relian a răspuns:

Nu cred ca sunt faruri la care sa le poti schimba doara geamu ala.Eu asa stiu cas lipite rau, sa nu intre apa.Stiu ce spui tu,ti sau matuit farurile si se vad naspa. Poti sa le rezolvi sa le polisezi si o sa iasa, cred, de cele mai multe ori se curata, dar sant cazuri si cand nu. Dara pentru asta trebuie sa incerci sa vezi daca se curata daca stii despre ce vorbesc, zic de ala de peria aia de pui wax si cu peria pe scuala aia gen flex dai pe geamu de la far. Daca nu iese atunci asa e trebuie alt far dar sa gasesti sa schimbi eu nu stiu, cel putin nu am auzit ca s-ar putea schimba doara geamu sau plasticu ala.Nici la spate cai tot lipit si acolo.Deci cred ca iti trebuie faru cu totu.Eu am spus ce stiu, poate ca or fi si ce spui tu, nu zic nu.
Cauta pe ebay acolo gasesti sigur, pe Facebook la marketplace nu prea ca astia is mai recenti in domeniu, dara peebay n-ai cum sa nu gasesti.

| Sebastian_Ionut_1950 explică (pentru relian):

O sa încerc pe eBay, nu e vorba de polisat e vorba ca s-a fisurat geamul de la far și tot se aburește, l-am scos și l-am uscat mi-a zis un mecanic de un gel care lipește locktite cred ca se numeste l-am dus la lipit dar nu cred ca s-a lipit bine ca acum iar s-a aburit! Mersi frumos de părere

| relian a răspuns (pentru Sebastian_Ionut_1950):

Da stiu despre ce vorbesti tu de chestiile alea, dara nu stiu cum poti lipi cu alea, si sa se mai vada si frumos.Ala lipeste dara trebuie sa polizezi suprafata, iar daca polizezi s-a dus dracu faru ala.Nu prea ai de ales va trebuie sal schimbi.Am incercat sa scot si eu la un far geamu ala ca intrase apa si avea praf, ce ramase probabil de la apa si ceva rugine sau asa se vedea.Am incercat,nu prea am rabdare de fel,mam grabit si am rupt faru ala laughing
Iti trebuie un cum ii zice in romana,nu stiu pistol din ala cu aer fierbinte, Heat gun in engleza, e ceva ca si ala de ususci parul, dara e mai puternic, are rezistenta aia mai puternica, se foloseste sin servisurile auto.In sf trebuie cu ala sa incazesti acolo unde se imbina geamau sau ce-o fi plastic cu restul, dara trebuie sa incazesti ceva mai mult si bine, apoi cu mare rabdare si grija poti sal desfaci.Eu am reusit sa desfac dara la urma am rupt o bucata de plastic ca ma grabii. Dara daca desfaci de unde iei altul aia e problema? Asa daca ai altul nu mai are rost sa faci nimic.Eu am vrut sal desfac sal curat.