| VwBora a întrebat:

am un bora 2001, când e puțin frig afară nu îmi merg ștergătoarele decât la ultima treapta (cât se mișcă cel mai repede) în rest se blochează,după ce se încălzesc îşi dau drumul,dar mai greu, a și își dau drumul mai repede dacă e parbrizul ud, ce sa aiba?

2 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Probabil a ruginit motorașul (ori este uzat) sau brațele metalice. Cred că cel mai bine este să întrebi la un service auto.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiind o masina atat de veche, are garniturile uzate, cablurile rascoapte, incep sa curga, pica, se gripea in anumite pozitii... tine de varsta!