| CosmYn666 a întrebat:

Salut TPU, am un convertor (2000w) instalat in portbagaj pentru munca de teren și alte chestii.
Întrebarea ar fi daca ar duce niste boxe normale cum ar fi https://www.emag.ro/......DRNX5NBBM/
Și dacă ar fi riscuri.
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe spatele boxelor gasesti consumul lor de la retea. La 75W putere audio, nu cred ca depasesc punctul de 200W consum/ora, deci le poti folosi linistit. Vezi ca si convertorul poate avea doua valori, una "peak", adica acei 2000w, si una constanta, care poate fi de doar 1000W sau mai mica.
Dar in orice caz, duce boxele alea.
Riscurile ar fi sa descarci complet bateria masinii, sa nu mai ai cu ce porni motorul. Daca convertorul a fost instalat corect, cu instalatie pe masura, nu ai alte riscuri.

| CosmYn666 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi frumos de răspuns, oricum folosesc convertorul doar cu mașina pornită, o sa incerc.

1 răspuns: