| Sergiuuuuu a întrebat:

Salut, TPU, am un Fiat punto 1.2 16 v 80 cp, an 2000, am o problema, când l-am cumpărat scăpa pe undeva ulei, nu mi-am putut da seama de unde curge, doar atât ca se vede în spatele motorului ca e ulei. Am făcut schimbul nu a mai curs o perioada de 3 luni, după iară a început sa curgă, dacă a mai întâmpinat cineva problema asta și știe de unde sau care e cauza sa îmi spuneti va rog.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sunt multe cauze dar cea mai des înâlnită e aceea că garniturile sunt prost montate sau slabe calitativ

| Sergiuuuuu explică (pentru sierra1):

Ma gândeam acum, ca poate e posibil sa fie garnitura de la filtru de ulei, ca după ce am făcut schimbul nu a mai curs și după o perioada iară...

| sierra1 a răspuns (pentru Sergiuuuuu):

Ai văzut, am fost foarte aproape!