| EuCosti a întrebat:

am un motor de 49cc,pocket bike si imi face probleme adica daca imi pornește imi trage foarte multa benzina si se accelerează singur, il opresc si apoi pornește peste 15-20 minute de tras de sfoara si o ia Iara de la inceput ...Va rog ajutați-mă.

3 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Uita-te la carburator vezi cum se prezinta toate pe acolo, probabil e blocat pe"deschis"si de aia face asa, e si normal sa porneasca greu pentru ca se ineaca motorul.

| EuCosti explică:

Am curățat carburatorul de 5 ori si nu vrea

| blAster85 a răspuns (pentru EuCosti):

L-ai remontat cum a fost? grnituri furtunase, sa nu fie ceva inversat, sau poate nu iti inchide plutitorul.