| dinur125 a întrebat:

Salut, am si eu un passat v6 pe benzna, motor de 3. 0 (ceea ce scrie pe motor)., problema este ca l-am pornit fara apa, si a stat vreo, 15, 30 de minute aproximativ pornit, dupa cara a inceput sa iasa aburi de la motor si din bord. I-am pus apa, benzina si acum cand ii dau cheie porneste motorul dar in 2 secunde se opreste si nu se accelereaza, deci chiar daca il accelerez cand il pornesc nu accelereaza, Ce s-a intamplat, pierde presiune la supape, s-a calat motorul?

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Garnitura de chiuloasa arsa, da nu e exclus sa mai fi rupt si ceva segmenti si sa fi ars si oringurile la supape.

| dinur125 explică (pentru a1doru):

Vreau sa zic ca motorul nu este cel clasic este 4 motion benzina.