| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Am un Opel Astra G. Stie cineva sa imi zica cu ce sa sterg praful de pe bordul masinii, nu sa il imprastii. Si daca stiti sa imi ziceti un produs bun-foarte bun de intretinere a bordului. Si ce as putea sa aleg intre spray sau solutii? Multumesc!

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ii dai cu pronto si dupa aia cu silicon. Tu crezi ca bordu masinii e suflat cu aur? Se intretine ca orice sifonier doar ca ii mai pui si niste silicon (eventual, nu obligatoriu)

| Maioru a răspuns:

Bordul masinii se sterge cu o carpa moale curata putin umezita, dupa care se sterge cu o carpa curata care nu lasa scame si in final dai cu un spray siliconic pe care il gasesti la accesorii si materiale de intretinere auto.La final stergi cu o carpa curata uscata bordul si ramane ca nou

| NeluFerchi a răspuns:

Daca e din piele, cu ulei de masline extravirign http://www.youtube.com/watch?v=z-kk1BKzuVc&list=UUe_vXdMrHHseZ_esYUskSBw