| racatabumm a întrebat:

am un scuter aprilia leonardo de 125, imi puteti spune de ce imi arunca ulei la filtru cand merg...sau niste sfaturi ce as putea sa fac sa nu mai arunce.

Multumesc

Răspuns Câştigător
| KooSs a răspuns:

Iti arunca ulei deoarece furtunul de la capacul culbutor intra in filtu.iar daca vrei sa nu mai arunce ulei trebuie sai schimbi garnitura de la capac. funda?

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Greu de spus dar cel mai probabil garnitura care etanseaza este terminata si pe acolo scapa uleiul!

| racatabumm explică:

Multumesc pentru amandoua raspunsuri!