| Tediy_Tediy_1998 a întrebat:

Am si eu o problema la un scuter Aprilia Leonardo 125 merge totul super bine, dar cand ajung la 70km/h incepe sa se inece si nu stiu ce sa ii fac.
Care imi puteti da un raspuns logic. Mergea 120km/h foarte bine fara probleme, dar acum nu merge mai mult de 70km/h ce i-as putea face!
Multumesc! primiti funda pentru un raspuns bun

Răspuns Câştigător
| dragossefu a răspuns:

Verifica cureaua daca s-a largit curata filtrul de aer si daca tott nu merge incearca sa reglezi carburatorulsau sa il desfaci sa il cureti s-ar putea sa fie infundat mie asa mi s-a intamplat sa infunfat si nu mai tregea mai multe de 60-65 asa si era infundat.

1 răspuns:
| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

De obicei patineazacureua si da impresia ca se ineaca daca ai turometru te poti orienta