| Bogdan89087 a întrebat:

am un scuter baotian de 80cc si as vrea sa stiu ce piese trebuie schimbate ca scuterul sa plece intr-o roata si sa prindă viteza mare.Eu stiam doar de niste role ca daca le schimb o sa fuga mai tare.(piesele o sa le cumpăr de la malossi dar vreau doar ce e necesar)

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Practic vorbind, chiar daca e inscris sau nu, il poti modifica. cel putin cat timp mergi in afara oraselor cu el, trebuie role usoare la variator pana in 2.5 grame, ar trebui verificata compresia, sa nu fie cilindrul uzat, bujie cu mai multi electrozi, dar ai grija sa nu te tot duci pe spate, e destul de periculos, succes

| Bogdan89087 explică (pentru DaniTDCI):

Multumesc! Dar ai idee daca ar merge pentru ca multi mi-au spus că o sa dau banii aiurea si daca pun role mai mici sau mai mari nu o sa plece de pe loc, ar trebui să astept sa mi iau un aprilia sr 50 sau un aerox?

| motobiz a răspuns (pentru Bogdan89087):

SR 50 au printre cele mai bune motoare, putere, demaraj orice vrei, viteza de asemenea dar pentru ce vrei tu cred ca este bun un scuter usor cu motor puternic, yamaha mbk cu un set de 70sau 80cc

| Bogdan89087 explică (pentru motobiz):

Multumesc mult

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este interzis sa faci modificari la vehicule inscrise in circulatie, care le afecteaza parametrii tehnice.
Pentru a putea circula, va trebui sa omologhezi din nou vehicolul.

| DaniTDCI a răspuns:

Da, piesele Malossi sau Polini sunt originale, e o prostie cine a zis de role cum ca daca sunt usoare nu pleaca de pe loc, daca iti pui role usoare de 2.5g sau chiae 3 g vei pleca foarte usor de pe loc, dar nu vei avea viteza foarte mare de oarece acele role sunt doar pentru demaraj

| motobiz a răspuns:

Ai idee cam cat costa piesele malossi? vorbesc de cele originale, ...ca sa pleci pe o roata?,,, s ar putea sa mearga dar ia ti si un echipament de protectie de la malossi ti ar putea fi necesar.fa i un tunning la un servis specializat. sfatul meu... daca tot dispui de niste bani

| Bogdan89087 explică (pentru motobiz):

Păi nu stiu, am gasit role malossi si sunt 89 de lei acum nu stiu daca sunt originale

| motobiz a răspuns (pentru Bogdan89087):

Si apropo daca piesele au ambalaj malossi sau polini asta nu inseamna ca nu sant contrafacute, intotdeauna grija mare de unde cumperi piese pentru ca o piesa buna face diferenta, eu am patit o de multe ori si tot din proprie experienta i ti spun niciodata sa nu comanzi piese de pe net cumpara numai personal din magazin dupa ce te ai convins ca este de firma sau sub licenta de calitate si inca ceva de multe ori o piesa din dezmembrari este mai buna decat una de la magazin pentru ca sa fim realisti nu stiu cate magazine moto din Romania i si permit sa aduca piese originale, majoritatea sant sub licenta