| EuAsaCred a întrebat:

Am un scuter care scapa compresie. De la ce scapa? Precizez ca i-am schimbat recent setul motor

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Segmentii nu sunt pusi cum trebuie. Sau setul nu este cel potrivit pentru motorul tau.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu e clar?
Set-ul motor nu etanseaza bine, scapa, astfel nici presiunea nu poate fi buna.

| EuAsaCred explică (pentru Bula):

Totusi le-am verificat toate suruburile care prinde chiuloasa, si cilindru si nu scapa pe acolo. Dar totusi se simte ca nu are compresie.

| Bula a răspuns (pentru EuAsaCred):

Mai desfaci odata si pui la loc, eventual alt set de motor.
Cand ai desfacut, daca te uiti atent, vei vedea unde a fost problema, iar data viitoare vei avea mai mare grija la montare.
Asa se invata meserie. happy