| ronnan a întrebat:

Salut TPU. Am un suzuki gsxf 600 katana din 2001. Ce ulei as putea sa ii pun pentru schimbul de ulei? I-am pus aral pentru benzina si nu imi ridica in turatii, mi se opreste din mers si imi scoate fum, am fost la service si mi-au spus ca e de la ulei dar nu au stiut ce ulei sa imi recomande, ce ulei as putea sa ii pun in motor?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Cel recomandat în cartea tehnică. Și mai ales în proporția recomandată, altfel omori motorul.
N-ar fi rău să verifici și să cureți evacuarea de depozitele de calamină.