| AurelB a întrebat:

am un scuter 2T si mi-am pus motor nou pe el, si cred ca i-am pus prea mult ulei in benzina, crezand ca-i face bine + ce-i mai baga si pompa, asa si se opreste din mers.....scoate fum mult ..merg 100-200 metrii si se opreste pnaa la relanti...la relanti sta, din ce cauza face asa, ca i-am pus prea mult ulei?

3 răspunsuri:
| FCSB24 a răspuns:

La scuter in 2 Timpi se baga benzina separat si fara amestec de ulei si uleiul la fel tot separat
fiecare are rezervorul lui...

| AurelB explică (pentru FCSB24):

Stiu, dar cum era setul nou...zic sa aiba ungere mai buna, acum i-am schimbat benzina si tot asa face, din ce cauza?

| MarianGabbe a răspuns:

Daca ai pompa deoparte, nu e voie sa bagi ulei in amestec pentru ca bomba baga si ea ulei.