| Denis_Denis_1999_RGmW a întrebat:

am vazut oferta din Mai de la Dacia, dar nu inteleg daca chiar este 1euro / pe zi, ma poate lamuri cineva?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Da, e simplu.
Masina costa 7630 euro.
Avans 50%, adica 3815 euro.
Rabla e 1350 euro, raman 2465 euro in rate.
1 euro pe zi, timp de 10 ani, inseamna 3650 zile, adica 3650 euro, adica 2465 suma finantata, 1185 dobânda.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune oferta aici, sa o vedem si noi si-ti vom spune!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de ce nu ai citit oferta de pe site. Scrie clar acolo.

E vorba de modelul de baza care costa 7600euro.promotia se aplica in conditiile in care iei prin programul rabla, adică scazi prima de 6500 ron, scazi promotia lor de 500euro daca cumperi pana la 30 iunie. Ramai in final cu vreo 4800-5000euro. Pe urma zice clar pe site ca din aia daca dai avans 50% si pe urma faci rata pe 5 ani la restul cam iese 1euro pe zi.

| PinkTerror a răspuns:

Un euro pe zi = 30 euro pe luna.

30x 12 360 euro anual. Daca creditul e pe 5-10 ani... cifra creste la 1800-3600€. Daca punem un avans si etc. Poti ajunge la o suma maricica.