| nllbia99 a întrebat:

As dori câteva păreri dacă vreți, mulțumesc.

As vrea să-mi cumpăr o mașină și m-ar interesa defectele, piesele la preț, avantaje, dezavantaje, cât de repede as vindeo după câțiva ani, as dori la trei mașini : Wv Passat modelul lung, Wv golf VI modelul scurt și Opel Astra modelul lung și scurt toate trei din 2012 minim, motor 1, 9 sau 2000 diesel, interior piele, culoare neagra exterior, dar ma interesează calitatea motorului, a masinei și prețul pieselor.

Mulțumesc frumos pentru orice răspuns, dau și fundă.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu unu nu as cumpara ceva folosit

| alexyy96 a răspuns:

Golf 6 a avut un prieten. 1 an s-a stricat turbina foarte repede... Cât despre motor. poate a avut ghinion dar a început și să mănânce ulei cam 1 litru la 2000km. Astra break din 2011 are unchimiu un consum mic 5.3 piesele le iei la pomana..Singura chestie e ca mie personal nu îmi place interiorul. prea simplu...Cât despre passat la fel piese ieftine. consum ceva mai mare la la Opel. dar nu e deloc spațioasă stai foarte îngrămădit in ea (in spate) și la golf la fel. eu unu as merge pe Opel. cam toate ar fi pe + la el.