| nllbia99 a întrebat:

As dori câteva păreri dacă vreți, mulțumesc.
As vrea să-mi cumpăr o mașină și m-ar interesa defectele, piesele la preț, avantaje, dezavantaje, cât de repede as vindeo după câțiva ani, amândouă din 2012 minim, motor 1, 9 sau 2000 diesel, interior piele, culoare neagra exterior, dar ma interesează calitatea motorului, a masinei și prețul pieselor.
Mulțumesc frumos pentru orice răspuns, dau și fundă.

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Defectele ar fi bine sa il intrebi pe vanzator, o masina buna nu are defecte laughing Deci ce sa zica lumea ce s-a stricat la msina lu X,hai ca asta e buna laughing Piesele la pret te duci la magazin si vezi si tu ce preturi sunt laughing Sau depinde de unde le cumperi,uneori poti lua piese de la dezmembrari. Orice masina buna,noua merge n-are probleme,problemele apar la o intretinere si exploatare defectuase,dar atita timp cat tu condusi normal, conduci pe unde trebuie, cum trebuie, pui ulei, apa si ce se mai pune la acea masina, aia nu are cum sa aiba defecte.Mmasinile nu vin cu defecte din fabrica ca nu-s animale sa se nasca cu defecte laughing o masina este verificata,este testata si dupa aia este vinduta. Iara la masinile fiare vechi forjate intretinute deloc sau f putin de altii defectele numai proiprietaru ti le poate spune, desi nu vad de ce sa ti le zica, adica normal asa ar fi logic sa zica uite frate problemele astea le are daca o vrei ia-o, insa romanii no sa faca asta niciodata laughingAcum motoare si masini de calitate sunt destule dar alea costa si mai mult.Din masinile ce tu leai enumerat Pasatu este mai bun, asta referitor la ce ai zis tu la calitate la motor, acum ca poti nimeri una sati manince zilele sau una f bine intretinuta asta e alta poveste tine de noroc sau de cit sau cum stii tu sa o verifici.Acum vrei sa si-o vinzi dupa cativa ani si probabil vrei sa ramai si in profit laughing se pare vrei cam multe sa stii, cauta unu care citeste viitoru numa ala poate sa iti zica ce va fi cu o masina ce tu o vei lua laughing

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Atunci cand cineva cauta o masina sa cumpere si doreste sa o detina pe termen lung sigur are in vedere si kilometrajul acesteia. Din cate stiu ca si calitate vw e mai bun si la pret piese si ca piata daca doresti sa o vinzi. In general vw se vinde si cumpara mai bine in Romania.

| nllbia99 explică:

As dori la trei mașini, Passat, golf VI modelul scurt și Opel astra modelul lung și scurt.

| nllbia99 explică:

Un wv Passat, golf VI modelul scurt și Opel astra modelul lung și scurt.