| Moisan_Nelutzu_1997 a întrebat:

as dori sa imi cumpae un fiat grande punto si as dori sa aflu care sunt avantajele si dezavantajele. Ar mai fi si optiunea cu un bmw seria 3 din 2000. Imi puteti spune care e mai potrivita?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

BMW e masina de iesit vara, seara prin oras.
Punto e masina de mers dimineata pe frig si ploaie, la servici, cu consum cat mai mic.
Acum doar tu stii ce-ti trebuie.
BMW-ul s-ar putea sa te rupa la consum, iar reviziile sunt destul de costisitoare. Fiat face masini de clasa mica foarte bune, si e o masina usor de intretinut.
Depinde doar ce vrei tu de la ea.
Daca esti elev si iti doresti o masina cu care sa te plimbi, sa-i pui benzina din banii de buzunar, alege Fiatul.
BMW-ul e o marca premium, o masina cu totul diferita fata de masinile simple. Iarna nu prea te poti plimba linistit cu BMW, consumul e in permanenta mare, la viteza devine periculoasa datorita puterii destul de mari + tractiunea spate foarte jucausa, cauciucurile au dimensiuni destul de mari, si se uzeaza repede. E o masina pentru cei cu bani in buzunar in permanenta, si e mai mult de oras, de iesit seara 'ca baietii'.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acuma sa fim seriosi, cam greu sa comparam un punto cu un seria 3.

insa cea mai potrivita e cea mai noua, mai bine intretinuta, cu km mai putini si pe care ti o permiti sa o intretii in continuare

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

''Imi puteti spune care e mai potrivita?''

Aia care e mai noua si are mai putini km reali in bord.