| nllbia99 a întrebat:

As dori sa ma ajutați La câteva întrebări, am cautat pe net dar nu am găsit răspunsuri la întrebările mele.
A-și sa întreb :
>1- o școală bună de șoferi în județul Botoșani pentru categoria C
>2- prețul pentru categoria C+CE
>3- aceste doua categorii este una singura?! Adică trebuie sa dau de doua ori probele? Adică prima data C și pe urma CE?
>4- in 3 săptămâni reușesc sa termin tot dacă știu legislația tot pentru proba teoretica?
Lucrez în Germania și na știți și voi cum e cu timpul de concediu, am 21 de ani, peste 3 luni împlinesc 3 ani de când am permisul de categoria B.
Mulțumesc frumos pentru ajutorul acordat!

1 răspuns:
| Shadow97 a răspuns:

Salutare! La primele 2 nu te pot ajuta. La a 3-a întrebare, dacă se procedează exact ca la categoria B, da, sunt 2 probe diferite, iar la cea de-a 4-a eu zic că nu deoarece în medie durează 1-2 luni categoria B, iar categoria C este mult mai grea de obținut pentru că vorbim de un TIR ce are pe puțin 7, 5T nu ca o mașină de 1-2T laughing Sper că ți-am fost de ajutor. Seară faină!