| Andrei741 a întrebat:

as vrea sa cumpar un motoscuter si nu ma prea pricep pentru ca nu am avut pana acum, il vreau doar pentru la tara in weekend si in vacantahappy ideea este ca am o portiune de drum de aproximativ 2 km neasfaltata...sunt gropi,pietretongue

Voi ce mi-ati recomanda?
Motoscuter sau Motocros?

as vrea sa nu fie prea scump, undeva pe la 250 euro

2 răspunsuri:
| costel_4263 a răspuns:

Recomand un ATV.scuterul la un drum neasfaltat si cu gropi.il rupi din toate incheieturile.sau ia-ti un chinez in 4timpi.este mai fiabil

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Scuter pe drum neasfaltat nu e prea ok. La ce materiale au unele, te mai trezesti cu furca rupta, cadru fisurat... Am vazut cazuri, si circulau in oras, nu pe neasfaltat.
O motoreta mai inalta chiar si de 49cmc ti-e suficienta, e si mai confortabila pe teren accidentat.
Recomand cutie manuala, nu ambreaj centrifugal, cum au scuterele.