| ionnutzzzz a întrebat:

As vrea sa imi spuneti foarte clar cam cat consuma un audi a6 2.4 quattro, benzina, din 2000. In oras ma intereseaza. Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 14-15 in oras 8-9 afara.
Te omoara taxele la 2400 cm.

Media este undeva la 11-12.

5 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Fiind o masina atat de grea, din 2000 cu tractiune integrala si motorul de 2.4 consumul ar ajunge lejer pe la 14% dar bineinteles ca daca vrei sa faci plecari mai sportive ti se va duce consumul mult mai sus, practic, masina asta este infernala daca o folosesti in oras.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In oras iti ia si 15

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Gandeste-te ca un golf 2 1.8 GTI consuma si 18% in Bucuresti laughing Audi e mult mai greu, si e si motor mai mare... Eu zic ca 12% ar fi un consum foarte norocos.

| adryano6969 a răspuns:

In oras undeva la 13-14 l/100km

| ionnutzzzz explică (pentru adryano6969):

Omul mi-a spus ca nu consuma atata. In oras ii ia undeva pe la 9-10. De aceea nu am fost foarte sigur si am zis ca intreb aici. Se merita un bmw e36, 318is, coupe din 1994 pe el? A meu consuma undeva pe la 14-15 litrii. Sau nu am facut nimic daca fac schimb.