| Pasan_Vasile_1971 a întrebat:

Ma intereseaza schimbare de volan dreapta Audi TT 1.8 quattro 2001-2005

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Recomandarea mea e sa nu te complici.

Audi TT e deja un model destul de rar, deci si piesele la randul lor sunt rare si destul de scumpe, si cel mai probabil, intr-un final, nu merita efortul.

Bine, poate gasesti kit-ul, problema e instalatia electrica, o sa-ti fie dificil sa gasesti una perfect compatibila, iar daca nu o gasesti, si o sa modifici instalatia ta electrica, e destul de dificil si de riscant. Iar in timp pot aparea probleme din cauza acestei modificari si vor fi dificil de detectat, respectiv de remediat.
Si mai e o alta eventuala problema, trebuie sa vezi daca panoul ignifug este universal, in caz contrar, pentru schimbare volanului e posibil sa fie necesara scoaterea motorului, iar asta e o alta suma de bani pierduta.
Iar daca stai sa tragi linie, te vei apropia vertiginos de pretul unui Audi TT care este cu volan normal din fabrica.
Iar in conditiile astea ma intreb daca merita riscul.
Eu as zice ca nu.

| Pasan_Vasile_1971 explică (pentru OldSoul):

Multumesc frumos de informatie, pana la urma am sa caut un brand mai facil de exemplu un golf 5 probabil sau poate ceva ce-mi recomandati ca renteaza, multumesc!

| Pasan_Vasile_1971 explică (pentru Pasan_Vasile_1971):

Aveti dreptate, nu merita, o sa ma orientez catre piata auto din Germania, aici in Anglia te incanta pretul dar pana la urma tot acolo ajungi cu cheltuiala, multumesc oricum prieteni o zi buna!

| AlexTeAjuta a răspuns:

Ca si loner am ceeasi parere mai bine iei unul din fabrica cu volan pe stanga si tot la bani aia ajungi + ca ai si siguranta ca merge bine si nu o sa ai nici o problema si nu iti asumi nici un risc deci loner are dreptate. Daca ai vrea si un golf 5 e clar ca ai bani neceari sa iti iei un tt cu volan stanga happy an 2002 2003