| Alexidq a întrebat:

Azi am terminat cea de a 13 a sedinta la scoala de soferi. 9 sedinte am facut cu un logan pe benzina, iar 4 cu un logan pe diesel. Imi cam moare motorul pe diesel ridic prea repede ambreiajul si apas prea putin acceleratia. Voi cum faceti cand plecati de pe loc cu un diesel? Ridicati incetisor ambreiajul si in acelasi timp accelerati mai mult? Am fost cam dezamagit astazi.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Eu am facut scoala tot pe un diesel si se conduce usor. Dar totusi dupa ce am terminat scoala mi-am luat o benzinara care m-am obisnuit putin mai greu dar imi place mai mult ca diesel. de era si turbo era super.

| Zaygon a răspuns:

La diesel e mai simplu ca la benzina. Eu am facut scoala pe una cu diesel si trebuia doar sa iau picioru de pe ambreiaj si masina pleca fara sa accelerez. Acum conduc o dacia 1310 pe benzina si daca atunci cand iau picioru de pe ambreiaj nu accelerez imi moare motorul.