| BountyWG a întrebat:

Care masina este mai buna? Kia Ceed(nu asta noua din 2013) sau Dacia Solenza? FUNDA! URGENT DE TOT!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu stiai solenta nu se mai fabrica din 2005
kia ceed a inceput sa se fabrice abia in 2006, deci nu ai cum sa gasesti o kia mai batrana decat o solenta.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu compari Solenza cu Kia? Esti bata in probleme de masini.Kia.Evident.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Totusi sa fim seriosi, compari mere cu pere. Macar de faceai comparatia cu un Logan de generatie mai noua

| neutrino a răspuns:

Decat o Kia batrana, mai bine o Solenta tanara, noua!

| LTAA a răspuns (pentru neutrino):

Glumești, nu?

| neutrino a răspuns (pentru LTAA):

Nu, nu glumesc deloc! Masinile sunt ca si femeile, mereu ne dorim una noua, nu una batrana. Este adevarat ca uneori putem fi placut surprinsi de cum ruleaza una batrana, dar in final tot cu cea noua ne laudam si iesim cu ea in lume.

| suntserios a răspuns (pentru neutrino):

Daca nu stiai solenta nu se mai fabrica din 2005
kia ceed a inceput sa se fabrice abia in 2006, deci nu ai cum sa gasesti o kia mai batrana decat o solenta.

| Sofer a răspuns:

Eu zic ca e mai buna kia.

| LTAA a răspuns:

Cred că un Logan ar fi mai potrivit (ca o cale de mijloc)!

| hummmer a răspuns:

O Solenza întreţinută, la primul proprietar e mult mai bună ca un ciur adus de afară.
Solenza e peste Logan, fugi de el.
Caută o Solenza cu motor benzină 1, 4 Renault,model Scala(airbag, ac, geamuri electrice, injecţie, închidere centralizată).

| suntserios a răspuns (pentru hummmer):

Si o kia intretinuta de ce nu ar fi buna? nu de alta dar orice kia ceed va fi mai nou decat solenta. Solenta nu se mai fabrica din 2005, iar ceed a inceput abia in 2006

| hummmer a răspuns (pentru suntserios):

Eu mi-am spus părerea, nu l-am obligat să îşi ceva.
Şi ca off, Întreţinerea maşinilor asiatce e scumpă, piesele vin pe comandă pe când Solenza cu câteva sute de lei o faci cap-coadă ceea ce(pentru omul de rând)e ok.

| Mugurel33 a răspuns:

Dacia în comparație cu kia este 0!

| BountyWG explică (pentru Mugurel33):

Deci kia e mai buna, nu?

| Mugurel33 a răspuns:

Eu spun kia!