| mariusm17 a întrebat:

care sunt pasii cei mai rapizi de urmat pentru inmatricularea unui autoturism adus din Italia avand in vedere ca trebuie sa aduc un autourism cu numere provizorii pe 5 zile radiat din Italia.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Procedura de urmat: RAR, pentru verificarea tehnica, Finante, pentru plata timbrului de mediu, o firma de asigurari, pentru RCA si Serviciul de inmatriculari. Intre timp mai cumperi si o rovignieta. Daca te misti repede poate termini in 2-3 zile. Cel mai mult cred ca o sa astepti la verificarea tehnica si apoi, la sfarsit, pentru numerele de inmatriculare.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu-i nici o grabă, solicită numere roşii.
http://claudyyu.wordpress.com/......rosii-201/

| mariusm17 explică:

Nu imi trebuie numere rosii