| Florinel690 a întrebat:

Salut. Sper sama lamureasca cineva cu o informatie in cele ce urmeaza. Tatal meu a facut o programare pe site-ul DRPCIV pentru eliberarea de numere provizorii unui autoturism, insa la programare a trecut prenumele sau nu al meu, iar in acte(respectiv contract si asigurare) sunt trecut eu. El nu reuseste sa isi acceseze adresa de mail pentru a putea sa anuleze programarea. Intrebarea mea este daca ma pot prezenta eu pentru eliberarea numerelor, avand in vedere ca difera doar prenumele in rezervarea pentru numere, seria masinii corespunzand cu cele de pe actele in care sunt trecut eu. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar fi bine sa mergi si cu el pentru eliberarea numerelor. Nu se stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza, te prezinti la ora programata si iti vor da numerele.