| EmilTraian95 a întrebat:

Cam care ar fi pretul unor numere provizorii ( numere rosii ) pentru un autoturism nou adus?

Răspuns Câştigător
| ANONIMA998 a răspuns:

Ca la orice problemă de rezolvat în România, trebuie să strângi chitanțe. Deci, mergi la CEC și achiți o taxă în valoare de 13 lei care reprezintă „autorizație provizorie de circulație". După care mergi la ANAF și achiți 9 lei pentru „taxa de autorizare provizorie". Mai ai nevoie și de o asigurare RCA valabilă pe perioada pe care vei avea numerele provizorii, deci iți faci o asigurare valabila pe 30 de zile începând cu ziua în care soliciți autorizația.

| Serban_Lucian_2000 a răspuns (pentru ANONIMA998):

Copiat de pe alte site-uri.

3 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Undeva intre 100 si 150 de lei.

| Besliu_Raul_1997 a răspuns:

90 de lei.