| Benjamin192 a întrebat:

Cât de curând vreau sa-mi achiziționez un Bmw seria 3 (F30) cam la 14-15.000, hidramat, navigație mare, piele, 184cp: - Sunt piesele scumpe la acest bmw in comparație cu F10? Ce părere aveți despre aceasta mașina? Își merita banii?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La f30 sunt mai și scumpe piesele pentru ca mașina este destul de rară, mai ales la dezmembrări, greu gasesti un f30 cu tot ce rei pe el, însă f10 gasesti câte vrei, multe de Anglia și asta din 2 motive:
1. Este mult mai căutată in afara, s-au vândut Foarteee multe f10-URI
2. Totul la f10 e mult mai simplificat fata de f30, poți întreabă orice mecanic, f30, mai ales pe partea tehnica e făcut foarte complicat, însă f10-le pe lângă ca e destul de minimalist când vinde vorba de motor, etc... Recomand f10 pentru 15.009€, desigur din Germania, cu dotări cât de cat, e mai mare, mai fiabil, mai ușor de interimar, ai loc suficient, îți oferă cumva o imagine mai buna, nu e tot una când te dai jos dintr-un seria 5, sau dintr-un seria 3(Ce e o mașina cumva între mașina mica și medie, e cumva un Jetta al celor de la BMW)