| Florinake14 a întrebat:

ce diferenta credeti ca este intre plasticul abs si GRP(fibra de sticla plastic armat), as vrea sa imi cumpar o bara sport pentru masina si as vrea sa stiu daca s-ar vede o diferenta intre culoarea masinii si bara daca difera ca material.

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Diferenta de culoare nu se cunoaste decat daca o vopsesti cu o alta vopsea, cea din fibra de sticla este mai rezistenta si se repara mai usor...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Diferenta de culoare n-are legatura cu materialul din care e bara, ci cu nuanta vopselei folosite, si a primerului.