| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, vreau sa îmi cumpăr un telefon nou și aș vrea sa-i pun doua folii de sticla și o husa din plastic pe ecran, credeți ca e prea mult? Eu nu vrea sa am ecran sau sticla sparta dacă îl scap

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este ca si cum ai imbraca doua pulovere pe tine, in miez de vara. Doar o folie poti pune. Tu sa ai grija sa nu-l scapi.

| NLS a răspuns:

Punând doua folii îl iei degeaba, nu doar ca nu adera bine decât pe sticla ecranului, însă telefonul nu va mai simți aproape deloc inputul degetelor tale.

O folie de sticla ajunge, mai bine ai grija de telefon, asta e tot ce poți face sa îl ai întreg.

Și o husa eficienta (fie silicon, fie tip plic și cauciucata în interior, sa atenueze șocurile).

| Lioana a răspuns:

Daca vrei sa nu ai ecran spart cumpara un telefon cu ecran rezistent la socuri. Cele care au protectie Corning Gorilla Glass sunt foarte bune. Eu mi-am scapat de multe ori telefonul pe jos si nu s-a spart ecranul.
Ajuta si folia dar nu chiar asa mult. In nici un caz nu pune doua folii.

| DaniGl a răspuns:

Este imposibil sa pui 2 folii de sticla pe ecran, poți pune doar una din sticla. Husa poti lua pentru a proteja spatele telefonului în cazul șocurilor.