| Tokyo1sa1va1scot a întrebat:

ce masina recomandati pentru un instructor auto?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Vw bora / golf 4 1.9 TDI ALH (90cp), este foarte usor de condus, are dimensiuni ok, destul de ieftina itretinerea (fiind diesel trebuie fugarita cat timp este in afara serviciului ca sa nu-i infunzi EGR)
Este o masina apreciata de foarte multi oameni, o masina ok, ofera vizibilitate buna si e usor de manevrat prin spatii inguste, plecarile din rampa se pot face doar din ambreiaj fara nicio problema.
Acum depinde si de buget, nu ai zis nimic, poate ca ai un buget ce-ti permite o masina mai noua, totusi, mi se pare ok ideea cu bora/golf, se poate si cu passat b5.5, motorul de 1.4 este prea mic si cel de 1.6 problematic, ramane legendarul ALH, alta marca, nu stiu, de la o marca premium nu merita sa iei, o masina de scoala va fi abuzata si un kit de ambreiaj de la o masina premium nu-i chiar asa ieftin plus alte nebunii.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logan logic, ce alta masina e mai usor de intretinut?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Logan sau Opel Astra.
Loganul pe benzina e 'nemuritor', simplu si cu dimensiuni perfecte pentru scoala: nu e supozitor, dar totusi il poti parca usor.
Opel Astra e mai ieftin la intretinere decat Loganul, si e mai comod, mai bine facut.

| octav005 a răspuns:

Pai o dacie.

| IIIshaneIII a răspuns:

Dacia logan

| alexwahl a răspuns:

Golf 4 1.9 diesel.

| boss18 a răspuns:

Dacia Logan, Renault Clio sau Renault Megane. Însă dacă nu ai prea mulți bani îți poți cumpara o Dacia Logan 2012 care nu este extrem de scumpă.

| Masinute a răspuns:

Eu as zice un golf 4 dupa parerea mea sau poti sa iti alegi care iti place