| Doana_Danielconstantin_1999 a întrebat:

ce ulei imi recomandati la un opel corsa b motor 1.2 8 valve (65cp)?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca vrei ceva bun, pune Liqui Moly 10W40. Daca vreinceva mai ieftin, pune GM 10W40.
Celor care insista cu cartea tehnica: prima data uitatI-va ce scrie acolo. O sa aveți mari surprize.

| sierra1 a răspuns:

Ceva sintetic: 0w40 sau 5w40 - mergi cu el până la 15. 000km

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In cel mai rau caz, uleiul GM 10w40.
Eu as recomanda un Mobil 10w40.
Mai scump nu prea merita sa pui.

| DaniTDCI a răspuns:

Recomand uleiul ce e scris in cartea tehnica big grin

| 07gabriel07 a răspuns:

Normal ce e scris in carte si marca si vascozitatea daca vrei sa bagi altceva recomand uleiul de la total