| lucyan023 a întrebat:

Am si eu o nelamurire... vreau sa imi iau un opel corsa din 2001-2002.dar nu stiu ce motor cosuma mai putin, si daca nu ce masina imi recomandati sa aive un cosum mic + ca sunt incepator! ...Stima si Respect!

5 răspunsuri:
| adrian9811 a răspuns:

Mie mi-a zis cineva care se ocupa cu vanzari de masini ca motoarele de opel de aceeasi capacitate consuma cam la fel

| Fast92 a răspuns:

Motor de 1000 cm sau de 1200 de cm ..este numai bun pentru un incepator.

| DanyAlex a răspuns:

Opel astra model 2002 sau mai nou motorizare 1, 7 diesel. ps daca te hotarasti SA ITI IEI MASINA PE MOTORINA. conteaza enorm. benzina consuma mult si nu are nici putere. funda daca te-am ajutat :d

| lucyan023 explică (pentru DanyAlex):

Tu vrei sa zici ca motorina e mai tare decat benzina? laughing) vreau sa stiu cat cosuma ..eu am mai auzit ca casuma 10-12 l la 100km in oras

| DanyAlex a răspuns (pentru lucyan023):

Depinde ce masina pe motorina... daca e sa cumperi un vw touareg motorizare 2.5 tdi sa mai stiu eu... dar crede-ma masina pe motorina este mullt mai economica decat cea pe benzina. spre ex loganul 1.4 mpi (benzina) consuma 10-11 % in oras, pe cand loganul pe motorina 1.5 dci consuma 6.2 maxim