| nllbia99 a întrebat:

Ceva pareri despre intretinerea, fiabilitate, conform, consum, piesele acestor doua mașini, merita a fi cumparate?

1x
Audi A5 2.0 TDI 10/2009 manual, full piele neagra, Trapă, navigatie, fara comenzi volan, dotari decente.
Are 188. 000km la un pret foarte lung negociat 8200€
Schimbat la ea? (nu stiu) fara TÜV
De la privat

Sau

2x
Audi Q5 2.0 Tdi 8/2009 170 Cp quattro cutie manuala, interior Alcantara negru, dotari normale
Are 200. 000km la un pret se 8250€
Schimbat la ea (volanta, distribuția, ultimul Service facut in 03/2020, TÜV valabil 7/2021 facturi doveditoare).
De la un dealer auto

Ambele masini se afla în Germania.

Mulțumesc

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intra pe grupuri/forumuri dedicate posesorilor de Audi, si cere acolo pareri.

| Digikey a răspuns:

Masina de 11 ani cu 188.000 km? Diesel?

Niciodata.

| Axml23 a răspuns:

Salut eu am avut un audi a5 2011 manuala 170 cp si intr-un an de zile am bagat in ea aproape 3000 de euro. turbo nou..caseta de direcție..kit ambreaj ..cutia de viteze reparata de 2 ori ..iti recomand q5 mai ales daca e quattro