| nllbia99 a întrebat:

Aș dori niște păreri din partea voastră.

Ce recomandati între :

Audi Q5 2.0 Tdi 170 Cp quattro Automat cu dotări decente :
-leduri
-xenon
-interior textil
-cutie automata
-navigație mare
-quattro Stronic
-culoare neagra
-an 10/2009
-km 205k km
Plus alte dotări

Sau

Hyundai ix35 2.0 CRDi *NAVI*LEDER*KAMERA*PANORAMA
-cutie manuala
-interior full piele negru
-panorama
-an 04/2011
-km 175k km
-navigație
-camera marșarier
-xenon
-culoare albă exterior
Plus alte dotări decente

Prețul între ele este de 1000€

Orice sfat e bine venit.
Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti recomand masinile astea: dar vezi ca una costa 37000€ si alta 35000€ direct din Germania noi noute

https://www.youtube.com/watch?v=24oVFd5v4D4
https://www.youtube.com/watch?v=ivKmVcYoxuU

In locul tau cred ca scoteam permisul de motoreta si ma scoteam cu una buna tot noua daca nu-mi permiteam una din masiniile alea. Intr-adevar tine si de un servici decent pentru intretinere nu e de glumit si un garaj pentru protejarea ei. Apuca drumul strainatatii si in 4-5 ani iti permiti una de sus mentionate. Nu merita masina folosita deloc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mna, nu stiu cum poti compara Q5 cu ix35. E vreo 3 clase diferenta intre ele.

| Wr3nch a răspuns:

Ah, romanii si obsesia de a lua masini second. Eu zic ca cel mai ok e sa intrebi pe un forum auto si eventual cauti recenzii pe YT.

| Endoryus a răspuns:

"Ce recomandati între" Ceva cu extrem de mai putini km la bord. Fara suparare dar alea sunt cazane. Ca prima masina as intelege dar clar nu m-as duce la Audi q5 sau Hyundai ix35.

| Digikey a răspuns:

Audi clar, dar trebuie sa verifici km sa fie originali.In mod normal ar trebui sa aiba in jur de 400.000 la anii ei si sa arate in continuare bine si sa functioneze bine.
La 200.000 ar fi o afacere dar este aproape imposibil sa aiba acei km.

| Alfred0703 a răspuns:

Depinde cat cere fiecare. Pe acel Audi nu as mai mult de 7500 euro, este deja o masina de 11 ani, nu are piele pe interior, etc. Despre Hyundai nu stiu ce sa zic, mie mi se pare ca este foarte urata. Vrei neaparat SUV?

| nllbia99 explică (pentru Alfred0703):

După negocieri
Audi 8700

Hyundai 7700€

Da, vreau ceva mai înalt datorita zonei unde stau