| nopainkiller a întrebat:

Daca ati alege dintre aceste doua masini, pe care ati alege-o?
a) https://www.autovit.ro/anunt/ford-mustang-ID7Gj2rr.html# 311cc40f70
b) https://www.autovit.ro/......GiRDr.html
1. Vreau detalii despre cele doua masini( doar cei ce cunosc)
2. Care masina este mai avantajoasa?
3. Daca ar urma sa cumparati una, pe acre ati alege-o? De ce?
Rog seriozitate! Am nevoie de cat mai multe detalii si pareri!

Răspuns Câştigător
| RaulOzil a răspuns:

Depinde doar de tine ce vrei: Sportivitate sau comfort. Eu recomand audi, dar te poti uita daca ai bani la un A6 sau A7 in Germania la 20 si ceva de mii. Eu sincer nu asi da 17 mii pe un A4.

| nopainkiller explică (pentru RaulOzil):

In principiu as merge pe comfort! Tocmai de asta am pus doua masini total diferite una sport si una comfort! Audi parca imi place mai mult! Dar si Mustangul asta arata destul de bine!

| relian a răspuns (pentru nopainkiller):

Adica vrei sa spui ca te simti mai bine in audi decat in mustangu ala? Ai stat in masina aia vreodata? Iti spun ca stai mai bine decat in audi ala a4. Poate nu mai bine dar tot spatiu ala il are.Vad unia spun confort bla bla.Ce-i ala confort? Sau crezi cu masina sport sari in sus sau ce anume? Si audi ala e tot sport sau vorba vine ca masinile is masini. Daca ai bani ia mustang, daca nu atunci ia audi, dar diferente de ce spuneti voi aici confort la audi a4 eu nu vad, adica sa aiba a4 si sa nu aibe mustangu ala.Nu stiu la ce va referiti cand spuneti confort.Confort inseamna si cand merge aerul conditionat cum sufla aeru prin venturi, adica la o masina confort sufla in asa fel incit nici nu simti de unde vine, nu auzi zgomote prea mari.Sau muzica sa auzi muzica venind asa de peste tot si asa mai departe asta este confort, sau o parte.Si tot asa cum stai in scaune, cum se aseaza miinile pe volan si multe alte amanunte de g enul asta, plus spatiu in masina, totul electirc etc.Deci avand in vedere astea eu nu cred ca audi a4 are ceva in plus fata de mustangu cel aratasi tu. Vrei sa spui ca are spatiu mai mult? Arata asta.Eu iti pot arata cit spatiu are fiecare masina la cap la picioare si oriunde in interioru masinii.Singura diferenta este la consum, dar nic aia nu se poate compara avand in vedere ca mustangu are 300 cp, deci daca ar avea 100 si ca si a4 consumu ar fi tot pe acolo.Deci ai bani cumperi de ce bani ai, nu sa spui da confort vreau si de fapt poate nici nu stii cei ala sau la te referi, sau nu stii ce are una si ailanta.Amindoua masini is de uz nu-i nici una de fite.Alea de fite cum zic unia pe aici is masinile alea de milioane de dolari.Cu un mustang omu merge zilnic la munca la piata la cumparaturi, nu vad ce ar fi de fite la un mustang.Iti place mai mult audi ca e mai ieftin laughing nu de altceva si ca consuma putin, dar probabil are km manariti sa nu zic sigur.Eu am audi a6 dar sincer imi place mai mult bmw acum laughing. Vorba cuiva de pe aici daca e anul ala mai bine ia un a6 ca ala a4 sincer acum il face mustangu ala de pe departe. Daca era a4 de anul asat da ca e alt model decat ala din 2013 arata bine asta din 2016-2017.Audi ala a4 cel arati tu e la fel de cand au facut body ala din 2005 laughing si plus de asta e si o masina puturoasa. Deci mustangu ala este masina normala sa te duci cu ea la munca oriunde.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai serios compari mere cu pere

una e masina sport pentru cei ce isi permit sa intretina o masina cu motor de 3.7l
cealatata e masina de zi cu zi pentru toate nevoiele.

Nu ai ce compara intre ele

| relian a răspuns (pentru suntserios):

Omu na spus nimic de comparatie a spus ca ar cumpara sau daca tu ai cumpara o masina din alea doua ce ai alege.Deci nu ai ce sa compari

| suntserios a răspuns (pentru relian):

Logica lui relian

daca ai de ales intre doua lucrui nu inseamna ca trebuie sa le compari?

ce dracu bre... ia baga ma la loc la ignore daca ai chef de rahaturi de genul asta.

| relian a răspuns (pentru suntserios):

Nu trebuie sa compari nimic, daca ai de ales alegi aia e tot.Nu ai ce compara, asta e logica normala nu-i-a mea. Exact nu inseamna ca le compari, insemna ca stai te gandesti ce ar fi bun pentru tine si iei pe aia care e de tine.Chiar tu ai spus singur pai ce faci compari mere cu pere? Apoi ai continuat si ai spus asa te citez "nu ai ce compara intre ele" tare de tot nu? dar se pare ca uiti de la mina pana la gura ce mai scrii.laughing Bafta dai asa inainte ca ii dai bine.Si sa nu care cumva sa te pui sa stergi raspunsul ala academic, lasa a colo sa vada lumea si lasa si pe asta catre mine sa vada lumea ce logica ai tu.Deci daca spun eu ca nu ai ce compara nu-i bine,e eronat, este logica mea, dar daca spui tu ca nai ce compara atunci e bun, are logica, ca vorba aia doar vine de la unu serios, Fugi ma nene de aici ca nu sti ce vorbesti.Mai verifica ce scrii inainte sa spui prostii.Eu sa te bag la ignore? Poate ar fi cazul sa ma bagi tu, eu nu dau ignore nimanui, daca vad ca nu ma pot intelege las omu in drumul lui, daca atit poate nu ai cei face.Bafta si poti sa scrii cit doresti deja am aratat ce era d e aratat.Deci vorba ta daca e sa alegi intre mere si pere este doar alegere, deci nu ai ce compara intre ele, ca urmare eu am spus bine ca nu ai ce compara ca vorba ta unele is mere altele pere deci doar alegi pe care doresti. laughing

| relian a răspuns:

Pe audi ala nas da banii aia indif ce ar fi.E diesel deci e o putoare de masina laughing asta pentru mine, dar na acu fiecare cu cei place.Fordu ala are 305 CP nu cit spune ala 307.Deci e benzina mai e si automat deci mie ala mi-ar placea, dar acum depinde si de om, la fiecare ii place altceva.Dar mustangu e o masina frumoasa, doar ca e cupe, dar de obicei oamenii merg mai singuri cu masina. Daca ai familie si o folosesti pentru familie atunci e mai incomod sa zic asa cel putin mereu sa dai scaune sa le ridici bla bla.Depinde de fiecare.Si fordu ala ala 300 de cp fata de 170 a lu audi.Bine acum te gandesti si al consum, deci is multe de luat in seama.Fordu ala face 19 mile la un galon de benzina asta in oras si 30 de mile pe galon in afara orasului.Deci in oras are un consum de 12.5%,iar in afara de 9%, dar e destul de bun la puterea aia.Audi daca era pe benzina da se merita.In plus de asta una din aceste masini se poate verifica, poti verifica orice la ea cate mile are, daca a avut vreun accident ceva, multe chestii, citi proprietari a avut si etc.E din america deci poti scoate istoria acestei masini fara probleme, doar stiind vin numarul ala din geam.La audi nu stii nimic, spune acolo ck si da e buna, dar nu poti sa verifici nimic.O masina implicata in accidente ii scade pretul f mult, bine poate nu sin RO.Deci eu la asta ma uit in primul rand sa stiu care e treaba cu masina aia.Bine mai intii ma hotarasc care imi place apoi o verific.Si audi ala poti sa verifici daca este in stare buna de functionare dar nu-i poti verifica km sau daca a avut accidente.Mie personal imi plac masinile pe benzina, dar cum spuneam fiecare cu cei place.Ce detalii mai vrei ca vad zice vanzatoru ce are fiecare.Plus de asta mie imi plac masinile automate, merg inainte nu stau pe loc sau merg inapoi laughing Ce ar mai fi de spus, la ford ai directia electrica, nu stiu la audi ala cum este, daca este hidraulica numi place.Vad ala zie servodirectie, ok servo dar ce fel este electrica sau hidraulica? La ford stiu sigur ca este electrica, Bine asta poti sa intrebi pe aia, dar mai nou mai toate masinile adevarate au directie electrica, poate o avea si audi ala nu stiu.Altceva vad audi ala are GPS fordu asta nu are, bine nu are asta cel vaind astia, dar gps nu-i asa de important.In sf cam asa stau lucrurile.Ce trebuie sa faci tu cand cumperi este sa verifici masina macar asa cu un tester ceva, sa nu ai coduri sa nu aibe luminite de pom de craciun aprinse laughing la banii aia masina ar trebuie sa fie snur. Fordu ala in america costa undeva la vreo 16-17 mii de dolari.Deci ala inainte sa fie cumparat trebuie sa vezi care e treaba cu el.Adica sal aduca careva in RO costa si aia vreo 2-3 mii, apoi ce so mai da inregistrare pe acolo inca vreo mie d e euro deci ala pana la urma ce cistiga? Deci masina aia sigur a fost cumparata cu vreo 10 mii de dolari altfel nu ar merita sa o aduca acolo. Daca costa doar 10 mii atunci ceva nu-i in regula.Deci ori a fost intr-un accident ceva ori are mile la greu si au manarito aia in ro ca am auzit ca se practica jobu asta pe acolo laughing bine eu doar spun asa cum ar sta situatia, poate sa fie insa f bun sa nu fi avut nimic rau sau mile reale, dar asta pentru ford poti afla cum am spus.Chestia este ca trebuie sa platesti sa afli asta si costa vreo 30-40 $, dar daca stii sigur ca vrei sa cumperi fordu ala atunci asta e verifici si poti negocia la pret in cazul in care aia au falsificat km aia la bord, sau daca masina a avut accident.

| StefanCosmin a răspuns:

Masinile prezentate sunt f diferite. Una e de fite, iar cealalta este pentru uz zilnic. Depinde daca mustang ul il iei drept a doua masina, dar daca nu, iti recomand audi ul

| nopainkiller explică (pentru StefanCosmin):

Mustangul nu e a doua masina... am pus doua masini diferite una sport si una de uz zilnic, pentru a vedea parerile despre una sport ai una normala! Si eu as tinde catre Audi, imi place mai mult!