| Fl4V1US a întrebat:

DAU FUNDA CELUI CARE MA AJUTA.
In timp ce eram cu a3 pe o coasta m.am trezit cu masina ca a inceput sa intrerupa adica nu se accelera progresiv si facea acele " suturi", iar pana acasa daca trec cu ea de 2000rot/min face tot asa, cand am ajuns acasa am accelerat in gol si scotea foarte mult fum negru, am lasat.o iar dupa ceva timp am pornit.o si am dat o tura cu ea, primele 2 mi ute a mers normal, nu mai scotea fum, totul bine pana a inceput sa faca iar acele "suturi" si ju mai tragea mai deloc, abia trage acum.
Masina e un Ford Focus mk1 1.8 tddi

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, problema fiind de la filtru de aer murdar si injectoare infundate, iti recomand sa duci masina la un service specializat si sa le povestesti ce ai patit, acel fum negru se datoreaza filtrului de aer imbaxit cu mizerii, isi trage combustibil, nu si oxigen suficient, pompa de combustibil probabil sa fi prins mizerie si sa nu mai alimenteze injectoarele corespunzator, aici poate fi ori pompa ori injectoarele infundate, succes

| Shophia18 a răspuns:

E filtru de aer murdar si injectoare infundate
am patit si eu happy Du-te la un specialist si spune problema
Funda

| Fl4V1US explică (pentru Shophia18):

Aacuma nu mai porneste deloc!