| gaby_2978 a întrebat:

Salut tpu..de cateva zile am o problema cu masina. am un citroen berlingo 2.0 tdi..se aud la roata din stanga batai la viraje stanga -dreapta nu conteaza ce viteza am ca bataile sunt la fel. exact cum as avea arcul rupt..astazi am schimbat bratele si tot la fel se aud bataile si m-am uitat mai atent la roata si parca s-ar auzi exact din roata pe la disc...care credeti ca ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand bate in viraje, sunt planetarele.
Ridica masina pe cric, porneste motorul, baga in viteza si elibereaza ambreajul. Daca e uzata planetara, o sa faca galagie.