| Radu_8119 a întrebat:

De curand am cumparat un golf 4 second hand. Insa am doua mici probleme. Din cauza ca masina nu a fost folosita geamurile din spate sunt intepenite. Unu dintre ele si-a revenit insa celalalt nu. Cum as putea sa-l fac si pe celalalt sa-si revina. Si inca ceva, boxele din fata nu imi merg. Doar cele din spate desii cand a fost cumparata masina mergeau, mentionez ca masina e dotata cu statie audio iar problema nu e de la radio CD (setari din el). Multumesc!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Roaga o persoana sa dea de buton sa deschida geamul (sau de manivela, daca nu e electric), iar tu, cu usa deschisa, incerci sa ajuti geamul sa coboare, tinandu-l cu palmele din ambele parti.
Daca a stat mult timp in soare, probabil s-a lipit geamul de cheder.
Atentie insa, daca fortezi macaraua si geamul e blocat, sare geamul din suportii macaralei, si trebuie desfacuta usa.
Cat despre problema boxelor, verifica cablurile, in special conexiunile de la cd la statie.

| adeliin99 a răspuns:

Si unde e intrebarea?

| Pascu_Bianca_1990 a răspuns:

In legatura cu geamurile, a avut si tata aceeasi problema numai ca la geamul soferului.El spunea ca nu se mai deschide deoarece a fost infundat sisteml care deschide geamul(care apropo este cat gamalia de ac). Oricum, masina ar trebui dusa la un service si problema se va rezolva.