| Mersul a întrebat:

Detin un Ford Fiesta 2011 cumparat din magazin cu motor de 1.2 65 de cai si as vrea sa stiu daca merita sa il dau si sa cumpar in schimb cu banii stransi un Citroen C3 2019 nou din magazin? Tin sa precizez ca ce am vazut are motor de 1.2 85 de cai! Si sa am o parere daca merita sa dau Fordu pe Citroen. Ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dupa mintea mea, nu merita sa cumperi nici o masina noua, cu atat mai putin aspiratoare de 1.2
Daca te enerveaza banii, du-te si fa test drive cu toate variantele posibile, apoi vei vedea ce masina te atrage.
Eu daca as avea bugetul ala, m-as uita spre un Focus cu motor mai vioi, sau un Opel Corsa. Cam astea sunt gusturile mele, din categoria 'supozitoare'.
Poti sa te orientezi si spre Renault Megane, sunt mici si foarte reusite, mai ales la motorizarile pe benzina.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"merita sa il dau si sa cumpar in schimb cu banii stransi un Citroen"

merită dacă-i ai (banii), te-ai săturat de Ford și te-ai indrăgostit de C3

| Mersul explică (pentru sierra1):

Dar ca si componente, ca durabilitate in timp ai idee daca merita?

| sierra1 a răspuns (pentru Mersul):

Pe acolo sunt ambele

| Panamax a răspuns:

Bani aruncati.