| Loredannnnn568 a întrebat:

Salut TPU! Dețin un Opel Astra GTC, 1.6 din 2006, de ceva vreme in spatele motorului spre parbriz se auzea un tacanit, am fost la service autorizat, mi-au spus ca sunt tacheții de vina așa ca i-am schimbat, axele cu came erau intacte însă zgomotul nu a dispărut. Am ajuns la alt service, spunându-mi ca de făcut galeria de admisie este problema așa ca am schimbat-o, toate bune și frumoase, când motorul este rece nu se aude nimic, motorul merge impecabil, dar in momentul când acesta ajunge la temperatura de 40 grade, tacanitul reapare tot in acea zona. are cineva idee ce ar putea fi, chiar nu mai vreau sa ma duc prin alte service-uri și sa plătesc aiurea pentru ceva ce nu se rezolva.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"un tacanit...mi-au spus ca sunt tacheții de vina așa ca i-am schimbat"

un reglaj era suficinent sau chiar asta ai făcut?