| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Vin si eu cu o problema legata de un Opel Astra G 1.7 dti dupa ce am schimbat motorul masina nu mai trage ca inainte, se accelereaza foarte greu si de la un timp de vreme am observat ca uneori cand o accelerez brusc sau ma aflu intr-o rampa imi da suturi nu stiu cum sa explic,care ar putea fi problema?
Tin sa precizez ca am schimbat debitmetrul, electrovalve, verificat furtune,curatat egr si galeria de admisie, am schimbat si filtrele dar degeaba
Exista sansa sa fie din pompa de injectie pe care am schimbat-o cu tot cu motor?
ASTEPT PARERILE DVS! MULTUMESC!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din pompa, din supraalimentare (turbina, furtune) sau din distributie.