| ioprietenasu a întrebat:

Detin un tractor belarus mtz 82
Am urmatoarea problema la el
Am schimbat diuzele la injectoare si nu mai trage ca inainte trage mult mai greu si se accelereaza cu intarziere nu se mai accelereaza ca inainte mentionez ca la pompa de injectie nu am umblat merge foarte bine am cumparat alte diuze de la alt magazin mai scumpe pentru acest tractor dar si cu alea merge exact la fel
Leam pus pe cele vechi la loc in afara de una ca am pierdut-o si merge mult mai bine dar nu chiar ca inainte ca una nu ie din cele vechi dupa care am cautat si am luat alte diuze toate sant la fel si nici cu astea nu merge merge tot la fel de aiurea injectoarele le-am reglat toate dar nu reusesc nici cum sa i mai dau de cap asta s-a intamplat doar dupa ce am schimbat diuzele
Din cele vechi nu mai am numai doua sant doua noi si doua vechi merge cat de cat dar nu cum trebuie
Am cumparat de trei ori diuze noi la diferite preturi si cu toate merge exact la fel de prost in schimb cu cele vechi merge mult mai bine dar nu mai am numai doua si vreau sa i oun diuze noi la toate cele patru injectoare
ajutati-ma va rog ca nu mai stiu ce sa i fac de ce nu merge cum trebuie cu diuzele noi ca am schimbat atatea si sunt pentru acest tractor nu am luat diuze aiurea si cu cele vechi merge cu astea nli nici cum nu i dau de cap
Astept un sfat de la voi ce sa i mai fac sa mearga bine ca stau in loc nu pot sa lucrez nimic cu el pentru ca nu trage cu el gol in viteza a 5 nu pot urca nici un fel de deal ca se opreste in loc iar cu a 4 cu greu urc la deal cu el gol tractoru are 82 cp
Ce sa i fac sau unde ie problema care ma tine in loc si nu pot sa i dau de cap poate voi ati mai intalnit asa ceva
Astept sfaturi de la voi
Va multumesc!

1 răspuns:
| doctorrusen a răspuns:

Vino la dr rusen si te rezolva