| SteFFz99 a întrebat:

Este legal sa montez neoane SUB MASINA?

FUNDA

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Orice sistem de iluminare suplimentar și de altă culoare decât cele prevăzute din fabricație, sunt ilegale și nu se omologhează. Dacă ești prins cu ele, riști amendă și reținerea talonului.

| RB26DETT a răspuns:

Depinde daca iti accepta RAR-ul problema este ca iti trebuie mai multi bani la RAR decat dai pe neoane.

| robijam a răspuns:

Nu mai sunt legale am inteles, oricum trebuie sa ai 10 ani si sa te joci NFS intruna, sa iti bati joc asa tare de o masina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca reusesti sa le omologhezi la rar e legal

| Braunion a răspuns:

Nu, trebuiesc omologate la RAR. Si RAR-ul s-a saturat de cocalareala de pe sosele asa ca nu mai omologheaza neoane de ani buni...

| Andy88 a răspuns:

Pai da, insa iti trebuie acte si cerere la politie pentru ca este o forma de tunning. daca nu iti faci acte le pui fara nici o chestie (dar pune-ti pe bord intrerupatorul) si cand vezi politia le stingi ca sa nu papi vreo amenda...