| FlorinDiablo a întrebat:

vreau sa imi montez pe masina o Statie audio dar din aia cu portavoce si cu sunete gen politie pompieri spp etc, E legal sa o folosesc? Si daca ma prinde care sunt sanctiunile?

Răspuns Câştigător
| iKronstadt a răspuns:

Total ilegal, conform legislației.
COPY PASTE, din OUG 195/2002.
"Mijloacele speciale de avertizare, luminoase sau sonore, se certifică sau se omologhează de autoritatea competentă, potrivit legii. Condițiile de utilizare a acestora se stabilesc prin regulament."

| FlorinDiablo explică (pentru iKronstadt):

Si ce ma prinde daca imi face? Eu nu le omologhez!

3 răspunsuri:
| Trackerist a răspuns:

Fi atennt la noi la sat cineva si-a pus, dar nu stiu ce a patit la prins nu la prins,... dar daca este pusa in vanzare si accesibila oricui de ce ar fi ilegala... ca si eu daca vreau imi iau una de aia si o baterie de masina si ma plimb pe strada in chiloti si clacsonez ca salvarea.

| FlorinDiablo explică (pentru Trackerist):

Asa si girofarele sunt puse in vanzare si ti le confisca daca te prinde cu ele, eu aveam pe un land rover goarna de locomotiva si nu am avut nici odata probleme cu ea.Acum mi-am luat un Bmw 320 Negru culmea cu numar TR -- SPP, Si vroiam sa fac putina senzatie cu el puneam girofarul pe capota goarna cu portavoce