| Nony96 a întrebat:

Eu vreau sa imi cumpar un motor am 16 ani si vreau sa iau Aprilia rs 125(motor mic). Am dat de permis pentru A si l-am luat. Acuma ma intereseaza daca trebuie sa platesc taxa de mediu ca la masina. Cum ar trebui sa fac cu actele?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca ai obtinut permis de categoria A la 16 ani, varsta minima pentru acesta este de 24 de ani ori 20 de ani si doi ani de A2, poate ai obtinut A1.
Pentru motociclete nu se plateste timbrul de mediu.

| ombladon a răspuns:

Serios? Abia la 16 ani ai luat A-ul? Eu l-am luat la 12 ani...