| Draghici_Emilian_1986 a întrebat:

Daca cumpar o masina inmatriculata trebuie sa mai platesc taxa de mediu?

3 răspunsuri:
| goejoy a răspuns:

Daca s-a platit taxa cand a fost inmatriculata, daca a fost inmatriculata! nu mai platesti si tu din nou.

| marcous a răspuns:

Daca este inmatriculata inainte de 2007, da.

| Bogdy997 a răspuns:

Acuma este ceva chestie ca masinile mai vechi de 2007 (anul intrarii Romaniei in UE) care nu au platit taxa de poluare, cumparatorul masinii (adica dumneavoastra) trebuie sa plateasca taxa daca nu ma insel. Daca taxa a fost platita sau este mai noua de 2007 si este inmatriculata, nu veti avea nici o problema cu taxa de mediu.