| Delocimportant a întrebat:

Daca imi cumpar o masina inmatriculata pe Romania, ce taxa trebuie sa mai achit apoi, in afara de taxa de mediu? Daca vreau sa o trec pe numele meu, cat trebuie sa platesc?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru inmatriculare va trebui sa platesti timbrul de mediu si, dupa caz, ITP, RCA, numerele de inmatriculare, impozitul anual si rovinieta.
Valoarea acestora depinde de masina, varsta ta si de activitatea ta ca sofer in ultimul an.