| SSebastiann a întrebat:

Îmi poate explica cineva în amănunt care e treaba cu licența la un tester / diagnoză auto? Ce avantaj au cele u licență față de cele fără licență? De exemplu la un tester Delphi ds150e.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce-i ala tester?

| OldSoul a răspuns:

Cele cu liceenta nu fac atat de des probleme, si le poti folosi cu alte softuri mai noi.
In timp ce clonele, uneori se intampla sa nu aiba toate functiinele, sa se strice daca faci diagnosticare cu internetul activ, iar fara liceenta le poti folosi doar cu programul furnizat, altfel risti sa arzi interfata.

| SSebastiann explică:

Este o interfață cu ajutorul căreia poți vedea parametri în timp reali, citeste / sterge coduri de eroare, regenerează filtru de particule, programează injectoate și are funcția de a face modificari / setari la: motor, aprindere, clima ABS, service-reset, instrumente de bord, sistem de confort si multe alte funcți unui model de maşină. Acesta cooperarează alături de un laptop, tableta pe un sistem de operare Windows ( xp, 7, 8, 8.1, 10). Interfaa este alcătuită dintr-o mufa OBD2 și un cablu de tip USB (aceste vine conectat la laptop / tableta).