| Ionicaestecher123 a întrebat:

SALUT TPU!
In 2 ani vream să îmi achiziționez un XC90 2017.
Modelul ar fi c-am ca asta:
https://www.autovit.ro/anunt/volvo-xc-90-d5-awd-ID7GXqEy .html
As avea câteva nelămuriri:
1. Cate stele are la siguranța?
2. Cate airbag-uri are?
Care sunt acestea?
3. Consum urban și extraurban.
4. 0-100 și Top speed.
5. Cârligul e retractabil?
6. Rotile cele mai mari de se pot pune pe mașină ce dimensiuni au?
7. In câți metri se oprește de la 100-0?
8. Dimensiuni discuri și etrierii față -spate.
9. Cati km duce cutia și motorul aproximativ?
10. Care sunt costurile de întreținere?
11. Cat costa uns schimb de ulei + filtru + manopere consumabile recomandate de Volvo.
12. Se va mai merita o mașină ca asta in 2024?
Sau se vor scoate mașinile cu motoare termice?
13. C-am cat ar scădea prețul la modelul de mai sus de pe linkul pus de mine peste 2 ani? Aproximativ
14. Piesele la ea sunt scumpe?
15. Sunt mecanici care știu să o repare?
16. Cat de confortabila este la drum lung dar și cât de sportivă este pe o scară de la 1-10.
17. Ce suspensie are?
Are perne de aer?
18. Mașina merge coborâtă sau urcată din garda de la sol dintr-o telecomanda ceva?
19. Care este garda ei față de sol?
20. Voi cu Cati km v-ați cumpără o mașină ca asta peste 2 ani?
Și unde găsesc modelul asta de mașină peste 2 ani cu km puținii?
Germania, ceva?
Puteți să îmi lăsați și linkuri de la videoclipuri site-uri care mă pot ajuta cu întrebările mele.
Voi v-ați lua o astfel de mașină?
Ziceți avantajele și dezavantajele mașini pentru Romania din punctul vostru de vedere.

D A. U. F. U. N. D. Ă.!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te-as taxa cam 150 lei pe ora pentru o consultanta asa de detaliata in vederea achizitionarii unei masini.

Pont.

https://www.auto-data.net/en/

gasesti aproape toate datele de care ai nevoie.

| Ionicaestecher123 explică:

Și încă ceva
Câți metri bat farurile :
- poziții
- faza scurta
- faza lunga

| Ionicaestecher123 explică:

Cat de fiabile sunt?
La caroserie, motor, cutie etc.

| Ionicaestecher123 explică:

Cu Cati km ar fi ok sa o i-au?

| Ionicaestecher123 explică:

Ce motorizări sunt disponibile pentru modele 2015-2017 și care sunt cele mai fiabile