| anonim_4396 a întrebat:

Într-un accident este mai sigură pentru șofer o mașină grea sau ușoară?
Părerea mea este că, cand intră un Volvo XC90 într-un Smart, cu siguranță Volvo-ul este campionul.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Stai sa vezi cine castiga daca intra si TIR-urile in competitie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Totul tine de dinamica accidentului. Logic ca intr o masina ca xc90 esti mai protejat, dar daca smartul ala te loveste intr-un anume unghi te poate rasturna fara probleme

| mihai69 a răspuns:

Da, da' pe şosele mai merg şi TIR-uri, nu doar Trabanturi...

| MihaiNicu23 a răspuns:

Una mai grea, un tir va fi mai in siguranta decat o duba.

| kar1GaNNN a răspuns:

Care este mai grea si mai stabilă prezintă mai multă siguranță.

| Kogaion a răspuns:

Si daca intra un X6 intr-un Volvo XC90, oare ce se intampla? Ca sa nu mai zic de un TIR.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Volvo este pe primul loc la siguranta.Dar depinde acum si de cealalta masina cu care se poate busi.N-ar rezista prea bine daca s-ar ciocni cu un camion.